Zamek Trakošćan

Zamek Trakošćan położony jest w krainie Żupania krapińsko-zagorska, w północno-zachodniej Chorwacji w pobliżu granicy ze Słowenią. Zamek zbudowano w XIII wieku jako fortecę obronną, która miała bronić pobliską granicę kraju. Dopiero w XIX wieku został przebudowany i zyskał wygląd neogotyckiej rezydencji. Obecnie odrestaurowany zamek pełni funkcję muzeum, w którym zebrano eksponaty związane z historią rodu

Drašković. Wstęp do muzeum jest płatny, ale zewnętrze mury i dziedzińce można zobaczyć za darmo. Z murów zamkowych roztacza się piękna panorama na Góry Ivanščica a sam Zamek Trakošćan posadowiony jest na malowniczym wzgórzu nad Jeziorem (Trakošćansko jezero). Wokół jeziora poprowadzono ścieżki spacerowe, z których zamek na tle wody prezentuje się najciekawiej. Tuż przy zamku nad wodami jeziora znajdziemy też restaurację i wypożyczalnię sprzętu wodnego.

GPS: 46.25773, 15.94509

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Zwiedzamy Bałkany na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *