Wodospady Kravica – Bośnia i Hercegowina

DSC03915
Wodospady Kravica

Wodospady Kravica to niewątpliwie jedna z największych atrakcji Bośni i Hercegowiny. Położone są w południowej części kraju niedaleko miasta Mostar, w sąsiedztwie miejscowości Ljubuški. Wodospady powstały na rzece Trebižat na skutek akumulacji trawertynu. Szerokość kaskad dochodzi aż do 100m., a wysokość osiąga 25m. Krystalicznie czysta i chłodna woda zachęca w upalne dni do kąpieli, która jest tu dozwolona w przeciwieństwie do wodospadów Chorwackich. W sąsiedztwie Wodospadów Kravica można też rozbić namiot.

DSC03931
Wodospady Kravica

W 2014 roku przy kaskadach wybudowano drewniane pomosty, którymi można było się przedostać na drugą stronę rzeki, ale wiosenne wysokie wody rozwaliły całą konstrukcję. Na miejscu oprócz wspaniałych widoków i kąpieli można się też posilić w sezonowych restauracjach. Niestety ciężko tu o spokój, w pobliżu znajduje się miejsce wielu pielgrzymek – Medziugorie, skąd przywożone są autokary pielgrzymów.

GPS:

  • 43.15646, 17.6089

[supsystic-gallery id=4 position=center]

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Zwiedzamy Bałkany na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *