Megalo Papingo

Megalo Papingo, to kolejna kamienna wioska w północnej Grecji, położona w regionie zwanym Zagori, w Górach Pindos, w Parku Narodowym Vikos–Aoös. W odróżnieniu do Mikro Papingo – https://balkany.travel.pl/mikro-papingo, miejscowość jest już bardziej turystyczna i komercyjna. Znajdziemy tu wiele urokliwych kawiarenek i restauracji, ciekawych sklepików z pamiątkami, ale też z wyrobami lokalnymi.

Kuszą też liczne hoteliki i pensjonaty urządzone w stylowych kamiennych chatkach. Zwiedzanie Megalo Papingo ułatwi duży darmowy parking w centrum miejscowości, samochodem lepiej się nie zapuszczać w wąskie, wybrukowane kamieniem uliczki, bo czasami z trudem mieści się tam mały samochód. Na pewno warto poświęcić godzinkę na spacer po uliczkach i zakamarkach Megalo Papingo. Oprócz ciekawej kamiennej architektury możemy tu też podziwiać piękne widoki na Góry Pindos.

GPS: 39.9681, 20.71845

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Zwiedzamy Bałkany na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...