Źródła termalne Srpske Toplice w Banja Luka

Banja Luka to jedno z większych miast Bośni i Hercegowiny, położone jest w zachodniej części kraju. Banja Luka jest też stolicą Republiki Serbskiej i leży nad rzeką Vrbas. To właśnie na tą rzeką, w uzdrowiskowej części miasta – Srpske Toplice znajdują się dzikie źródła termalne, czyli dostępne nieodpłatnie dla wszystkich. Jest tu kilka niecek kąpielowych z ciepłą wodą oraz grota z kamienną wanną.

Tutejsze termalne wody mają temperaturę około 28–34 °C, i leczy się choroby reumatyczne, skórne oraz układu nerwowego. Z kąpieli można korzystać przez całą dobę, ale w sezonie wakacyjnym należy spodziewać się dużej ilości plażowiczów, którzy korzystają ze źródeł oraz kąpieli w rzece Vrbas. Po sezonie można liczyć na ciszę i spokój, a nawet może się zdarzyć, że będziemy tu zupełnie sami. Niestety nie ma tu przebieralni w 2019 roku było widać że powstaje, natomiast powyżej źródeł przy parkingu jest czysty i duży toi toi.

GPS: 44.749028, 17.158762

Zobacz na mapie Źródła termalne Srpske Toplice w Banja Luka

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Zwiedzamy Bałkany na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...