Oxya Viewpoint – punkt widokowy na Wąwóz Vikos

Wąwóz Vikos położony jest w północnej Grecji, w regionie zwanym Zagori, w Górach Pindos, w Parku Narodowym Vikos–Aoös. By zobaczyć jego ogrom możemy wybrać kilka wariantów, możemy go przejść dołem, co przy greckich upałach jest jakimś wyzwaniem, lub skorzystać z kilku punktów widokowych ulokowanych na górze kanionu i oferujących niesamowite widoki na wąwóz. Jednym z takich punktów  nazwany na mapach Google Oxya Viewpoint.

Znajduje się on kilkanaście kilometrów za wioską Monodendri. Prawie na samo miejsce możemy dojechać każdym pojazdem drogą asfaltową, która kończy się małym parkingiem. Z parkingu wygodną ścieżką w kilka minut dojdziemy do wymurowanego tarasu z widokiem na Vikos. Jak ktoś nie ma lęku wysokości może jeszcze kawałek przejść skalną półką, jednak tablica ostrzega, że robimy to na własną odpowiedzialność. Przepaść tuż przy krawędzi półki jest niesamowita i spadając, spokojnie zdążymy zrobić sobie ostatniego selfika.

GPS: 39.90756, 20.75331

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Zwiedzamy Bałkany na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *