Rumunia TransRarău

Pewnie każdy już słyszał o Transfagarasan i Transalpinie, ale pewnie nie wszyscy znają kolejną rumuńską trasę przez góry – TransRarău. TransRarău nie wywozi nas tak wysoko jak wspomniane wcześniej trasy, też nie oferuje tyle pięknych serpentyn, ale i tu nacieszymy oczy pięknymi widokami i wyjedziemy na wysokość przekraczającą 1500 m n.p.m.

Droga 175B na północy zaczyna się w miejscowości Pojorâta na Rumuńskiej Bukowinie i wije się serpentynami na masyw Gór Rarău. Trasa do niedawna osiągalna była tylko dla pojazdów 4X4, ale kilka lat temu w części północnej została poszerzona zyskała nowiutki asfalt. Na górze, na krzyżówkach kiedy skręcimy w lewo, to dojedziemy do Cabany Rarău, a jeżeli przed cabaną odbijemy jeszcze raz w lewo w szutrową drogę to wyjedziemy na widokową połoninę.

Można tu w kilku miejscach zabiwakować i odbyć wycieczkę na Pietrele Doamnei, czyli Skały Księżniczki, ale to temat na osobny wpis. Skupmy się na samej trasie. Dalej TransRarău zmienia oznaczenie na 175A i sprowadzi na w Dolinę Bystrzycy do wioski Chiril. Tego odcinka nie polecam dużym pojazdom, bo droga chociaż też zyskała nowy asfalt, to jest bardzo wąska i ciasna.

GPS: 47.4508, 25.55136

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Zwiedzamy Bałkany na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *