Punkt widokowy na Wąwóz Vikos za monastyrem św Paraskevi

W Grecji, w Parku Narodowym Vikos–Aoös, w w regionie zwanym Zagori, w Górach Pindos leży Wąwóz Vikos. Wokół niego wytyczono kilka punktów widokowych na ten niesamowity kanion, jeden z nich znajduje się tuż za monastyrem św Paraskevi. Monastyr dziś nie jest użytkowany jako miejsce sakralne, ale udostępniony jest turystycznie.

Kiedy mieszkali tutaj mnisi, wykuli oni w ścianach wąwozu eksponowaną ścieżkę, która prowadziła do wykutych w skałach pieczar. W pieczarach tych mieszkali mnisi, zanim wybudowano klasztor. To własnie z tego miejsca roztacza się piękny widok na Wąwóz Vikos, choć nie jest to trasa dla ludzi z lekiem wysokości. Ścieżka nie ma żadnych barierek więc spacer nią podniesie nam na pewno nieco adrenalinę. By tu się dostać, musimy dojechać do wioski Monodendri, z której już pieszo musimy dojść do klasztoru, trasa ta nie zajmie nam więcej niż 20 minut spaceru.

GPS: 39.88755, 20.75482

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Zwiedzamy Bałkany na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *