Babele i Sfinks

W rumuńskich Bucegach najpopularniejsze miejsce, to formacje skalne w pobliżu górnej stacji kolei linowej. Skalne formacje to najbardziej charakterystyczny wizerunek Bucegów to skała w kształcie sfinksa, oraz skalne grzyby o nazwie Babele. Miejsce to jest bardzo oblegane przez turystów, gdyż łatwo się tu dostać kolejką linową z Bușteni i Doliny Ialomiţei. W pobliże tego miejsca możemy również dojechać samochodem trasą którą opisałem tutaj: https://balkany.travel.pl/transbucegi/.

Oprócz wspomnianych głównych formacji jest tu jeszcze kilka innych, już mniej popularnych, ale ciekawych skał. Kolejnym argumentem do odwiedzenia tego miejsca są przepiękne widoki na każdą stronę masywu. Jest tu też węzeł szlaków turystycznych, więc to dobre miejsce na wędrówkę po tych górach. Jedynym minusem tych gór jest duża populacja niedźwiedzia i łatwo się tu z nim spotkać. W sąsiedztwie znajdziemy też schronisko turystyczne, a w stacji kolejki działa bufet, gdzie można się posilić, wypić ciepłą herbatkę lub piwo.

GPS: 45.40782, 25.47109

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Zwiedzamy Bałkany na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...