Stari Grad Budva

Budva to chyba największy, nadmorski kurort Czarnogóry. Wielkie blokowiska hoteli trochę psują panoramę miasta, którego położenie jest bardzo piękne. Z jednej strony Budvę otaczają wysokie góry, z drugiej Morze Adriatyckie. To miejsce dla osób lubiących nocne życie, imprezy do białego rana, tłok i kicz. Może dlatego, to ulubione miejsce wypoczynku Rosjan. W porcie możemy podziwiać ich wypasione jachty i łodzie motorowe, a na ulicach najczęściej słyszymy język rosyjski. Mimo to warto odwiedzić Budvę dla tutejszej starówki.

Stari Grad znajdziemy na niewielkim cyplu wypuszczonym w morze. Stare miasto jest niewielkie i spokojnie w 2 godziny można je dokładnie zwiedzić. Warto tu zobaczyć: Cytadelę, Muzeum Archeologiczne, Konkatedrę św. Jana Chrzciciela, Kościół Santa Marija in Punta, Cerkiew św. Sawy, Cerkiew św. Trójcy i mury obronne. Jeżeli mamy trochę więcej czasu możemy popłynąć na wyspę św. Mikołaja, widoczną ze starego miasta, gdzie wart jest zobaczenia mały kościółek św. Mikołaja z XVI w. Stateczki turystyczne na wyspę odpływają z portu, który sąsiaduje ze starym miastem.

GPS: 42.27821, 18.83769

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Zwiedzamy Bałkany na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...