Pylos Twierdza Neo Kastro

Na zachodnim wybrzeżu Peloponezu w Grecji leży Pylos, to miejscowość portowa i zatoka. Główną atrakcją tego miejsca są pozostałości starożytnego miasta Pylos z okresu mykeńskiego, które leżało w głębi lądu, w odległości 17 km od współczesnego miasta. są tu też dwie twierdze Paleokastro, oraz osmańska Neo Kastro.

Neo Kastro zachowało się najlepiej i jest najczęstszym celem turystów odwiedzających Pylos. Twierdzę wybudowali Turcy w XVI wieku i jest to najlepiej zachowany tego typu obiekt na Peloponezie. W obrębie murów znajduje się oprócz kazamt i innych pozostałości twierdzy meczet zamieniony na cerkiew. Jeszcze w XX wieku w twierdzy było ciężkie więzienie.

Zwiedzanie twierdzy jest odpłatne, a oprócz zabytkowego fortu mamy tu piękny widok na miasto i zatokę Navarino. Jako ciekawostkę można dodać, że w okresie od XII do XV wieku, gdy części Grecji były pod panowaniem weneckim, Pylos stało się znane pod włoską nazwą Navarino.

GPS: 36.91236, 21.69167

Zobacz na mapie Pylos Twierdza Neo Kastro

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Zwiedzamy Bałkany na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *