Nderlysaj – Albania

Nderlysaj to urocze miejsce i zarazem malutka wioska za Teth w albańskich Górach Przeklętych. Znajdziemy to ciekawy kanion i wodospad na rzece Lumi i Zi (Kaprreja). Wartki potok wypłukał tu wapienne skały tworząc wiele kaskad, wodospadów i kotłów oraz niewielkich jaskiń. Poniżej tego wszystkiego rzeka rozlewa się, tworząc dosyć spore oczko wodne idealne do kąpieli, o ile ktoś lubi lodowatą wodę. Na odważnych czekają tu skałki z których można skakać do wody.

Przy tej atrakcji turystycznej powstały dwa letnie bary, gdzie można wypić zimne piwko i posilić się regionalnymi potrawami. Polecam ryby, domowy chleb i sery. Jeden z barów umiejscowiony jest przy oczku wodnym i dojdziemy do niego drewnianą kładką przez rzekę, drugi znajduje się powyżej kaskad, przy szlaku turystycznym do Niebieskiego Oka. Jedyną wadą tego miejsca jest to, że dojedziemy tu tylko pojazdem 4X4 lub dojdziemy pieszo z Teth, do którego dojazd też wymaga wyżej zawieszonego samochodu.

GPS: 42.35567, 19.7659

Zobacz na mapie Nderlysaj – Albania

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Zwiedzamy Bałkany na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...